Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkanocna, 10.04.2016r.

 

  1. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy Niedzielę Biblijną. Z tej racji zachęcam wszystkich do jak najczęstszego korzystania z bogactwa Słowa Bożego, do codziennego czytania Pisma Świętego, do jego encyklik i adhortacji Św. J.P.II. Z przykrością trzeba stwierdzić, że my jako katolicy mamy słabą znajomość Biblii, dlatego trzeba temu przeciwdziałać poprzez sięganie po tę Świętą Księgę by lepiej zrozumieć co Bóg chce nam powiedzieć.

  2. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni parafianom z bl. 75, przy ul. Ob. Pocz. Gd. Za tydzień prosimy o posprzątanie i odświeżenie kościoła parafian z bl. 77 przy tej ulicy.

  3. Przypominamy dzieciom z III kl. o przygotowaniu się do Rocz. Komunii św. Pierwsze spotkanie odbędzie się 08 maja po Mszy Św. około 12.20 z Ks. Tomaszem. Wszystkie dzieci przychodzą obowiązkowo, by sobie niektóre wydarzenia przypomnieć i na nowo przeżyć to wielkie spotkanie.

  4. Dziękuję księdzu Tomaszowi, ks. Wojciechowi, ministrantom i lektorom i chórkowi: Kamili, Mateuszowi, Sylwkowi, Konradowi, Danielowi, Bartkowi, Krystianowi, Wojtkowi Janowi za rozebranie grobu P. Jezusa, i ołtarza wystawienia – ciemnicy.

  5. Bardzo gorąco dziękuję P. Kucharczykowi, za zrobienie porządków za garażami, zrobienie parapetów pod oknami, małego skalniaka, założenie nowej siatki, ponieważ stara skorodowała i wiele innych prac, przy grocie.

  6. Ciągle przypominamy o pielgrzymce do Rzymu i sanktuariów we Włoszech - w dniach od 24 czerwca do 03 lipca. Chętnych bardzo prosimy już o definitywne zapisywanie się do końca kwietnia, w celu potwierdzenia udziału i umożliwienia sprawnego przygotowania wyjazdu.

  7. Gratulujemy ministrantom i lektorom naszej Parafii wywalczenia II miejsca w Rejonowych Mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej, który odbył się w Żarkach w dniu wczorajszym.